Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun...
16.07.2016 13:07
Demokrasi Bayramımız Kutlu Olsun...

Tüm Milletimize Geçmiş Olsun...

Ezanların susturulduğu bir darbeyi değil, darbelerin susturulduğu Ezanları gösteren Rabb'imize Hamdolsun...

Her türlü darbe kalkışmalarını ve girişimlerini şiddetle lanetliyor, bu cennet vatanımızda huzuru bozmak isteyenleri de kınıyoruz.

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemize ve milletimize rezalet yaşatmak isteyen kalkışmalar, güvenlik güçlerimiz ve onlara sonsuz destek veren tüm milletimizin gayretleri sayesinde bertaraf edilmiştir.

Başbakanımız Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte yaptığı açıklamada, "Milletimin bütün fertlerinin, bayraklarıyla meydanlara koşan, bu paralel terör örgütü çetesine karşı dimdik ayakta duran bütün vatandaşlarımın alnından öpüyorum." dedi.

Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Yıldırım,"15 Temmuz artık demokrasimizin bayramı olmuştur. Bu darbe girişiminde hayatını kaybeden güvenlik güçlerimiz, polisimiz, sivil vatandaşlarımızı rahmetle, minnetle, şükranla anıyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

"Kahramanca savaşan güvenlik güçlerimizin alnından öpüyorum"

Bu girişimin "Silahlı Kuvvetler içerisindeki paralel terör yapılanmasının bir kalkışması" olduğunu belirten, Yıldırım şöyle devam etti:

"Kahramanca savaşan güvenlik güçlerimizin alnından öpüyorum. Milletimizle beraber büyük bir belayı Allah'a şükür defettik. Tabii sevindirici olan, bu kalkışma Türk Silahla Kuvvetlerinin emir kumanda hiyerarşisiyle olan bir kalkışma değil, Silahlı Kuvvetler içerisindeki paralel terör yapılanmasının bir kalkışmasıdır. Bu vesileyle vatanını, milletini, bayrağını seven ve bu alçakça girişime asla prim vermeyen değerli komutanlarımızı, subaylarımızı tebrik ediyorum."

"Bu paralel çete mensupları artık yüce Türk adaletinin elindedir"

Yıldırım, "Olayın olduğu ilk andan itibaren meydanları dolduran, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlarımız, siyasi parti taraftarlarına da teşekkür ediyorum. Kahramanca çarpışarak, bu belayı defeden, özel polisimizi, tüm emniyet mensuplarımızı yürekten kutluyorum, milletimiz adına şükran duygularımı sunuyorum."

Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bu paralel çete mensupları artık yüce Türk adaletinin elindedir. Müstahak oldukları her türlü cezayı, karşılığı göreceklerdir. Milletimiz bu olayda çok büyük bir basiret göstermiştir ve bu basiret Türkiye'de milli iradenin kesintiye uğramasının önüne geçmiştir. Bu kalkışmayı yapanlar bir kez daha şu gerçeği anlamalıdır; hiç kimse bu büyük milletin iradesiyle oyun oynayamaz, demokrasi aşkıyla özgürlük umdesiyle asla ve asla boy ölçüşemez."

"2 bin 839 çeşitli rütbede subay, asker gözaltına alınmıştır"

Başbakan Yıldırım, şu bilgileri verdi:

"Bu kalkışma bastırılmıştır ancak şehitlerimiz, toplam 161 şehidimiz, şu ana kadar bin 440 yaralımız vardır. Bu aşağılık kalkışmaya, bu olaya karışan şu ana kadar 2 bin 839 çeşitli rütbede subay, asker gözaltına alınmıştır. Üst düzey rütbeliler de mevcuttur."  

"Canını bu uğurda veren o şehitlerimizi bu büyük millet asla ve asla unutmayacak"

Türk milletinin demokrasi engin bir tecrübeye sahip olduğuna değinen Yıldırım, "Yaşadığımız olay bir şeyi ortaya koymuştur. Türk milletinin demokrasi konusunda ne kadar engin bir tecrübeye sahip olduğunu, demokrasinin ve milli iradenin ne kadar ülkemizin bağımsızlığı için önemli olduğunu bir kez daha bütün dünya gördü. Hele hele köprüyü kesen, yolları kesen, binalara girmeye çalışan tankların elinde bayrakla önüne yatan, o tankların üzerine çıkan o aziz vatandaşlarımız, canını bu uğurda veren o şehitlerimizi bu büyük millet asla ve asla unutmayacak." ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vatandaşlarımızın bugün normal hayata dönmüş olması erdeminin bir göstergesidir. Devletin silahıyla, parasıyla, tankıyla, bombasıyla, uçağıyla, helikopteriyle bu ülkenin vatandaşlarının üzerine ateş açanlar PKK teröründen daha da aşağılık bir terör örgütüdür. Asla ve asla bu millet bu hain çeteyi unutmayacaktır. Bazı dostlarımız bizim bu konuda başından beri gösterdiğimiz hassasiyeti anlamakta zorluk çekiyorlardı ama anlamalarının bize çok büyük maliyeti oldu."

Tekrar tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.. Yüce Rabbimiz bu ülkeye ve milletimize, bir daha bu şekilde rezalet yaşatmasın diye dua ediyoruz...

DEMOKRASİ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Eklenme Tarihi: 16.07.2016 13:07